Ciekawostki

CZERWIEC   2010

Z wizytą u Kopernika

12 czerwca br. tradycyjnie z okazji Dnia Dziecka nasze pociechy wraz z opiekunami tym razem pojechały „zdobywać” Toruń.
Po wizytach w Solcu Kujawskim, na Helu czy w Gdyni przyszła pora, by odwiedzić gród Kopernika, popatrzeć daleko w gwiazdy i skosztować piernika.
Toruń jest uważany za jedno z najpiękniejszych miast w Polsce oraz w Europie. Jest to opinia nie tylko wszystkich jego mieszkańców ale także licznych turystów z całego świata. W 1997 roku zespół starego Miasta Torunia został wpisany na listę UNESCO.

Założone przez Krzyżaków w XIII wieku miasto słynie przede wszystkim ze smacznych pierników oraz znanego astronoma – Mikołaja Kopernika.
 Bardzo urozmaicony program pobytu chyba zadowolił każdego, ponieważ Toruń to miasto nazywane “perłą gotyku”, które jest jednym  z turystycznych “Cudów Polski”. Trudno dziś sobie wyobrazić przyjazd z grupą i spacer po mieście bez przewodnika. Dlatego  skorzystaliśmy z profesjonalnych usług przewodnickich, p. Stanisław oprowadził grupę, przekazał wiele wydarzeń i legend toruńskich. Dzieci zobaczyły Dwór Artusa, Krzywą wieżę, Dom Kopernika, odwiedziły również  Muzeum Etnograficzne i  Planetarium.
 Organizatorzy mają nadzieję, że pobyt w Toruniu pozostanie w sercach dzieci, jako chwila przyjemna i beztroska i za rok znowu pojedziemy wspólnie zwiedzać inny zakątek naszego, pięknego kraju.

MAJ   2009

Wycieczka pełna wrażeń i tajemnic

Po raz kolejny MZK w Malborku przygotowało dla dzieci swoich pracowników ciekawą propozycję wyjazdu z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Dziecka, 24 maja br. dzieci wyruszyły na ciekawą wyprawę. Pierwszym etapem wycieczki był pobyt w  Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni , gdzie dzieciaki mogły wejść do mydlanej bańki, pożyczyć od koleżanki nos, zobaczyć ciepło lub stopami skomponować utwór muzyczny.
Park Nauki  Experyment to jedno z pierwszych tego typu miejsc w Polsce, gdzie odkrywcy-amatorzy mogą na własną rękę przeprowadzić eksperymenty i zrozumieć zjawiska występujące w otaczającym nas świecie, więc radości na twarzach i zdumienia nie było końca, a wodzę fantazji  puściły również rodzicom, którzy z pasją uczestniczyli w ciekawych zjawiskach natury i techniki.
Po atrakcjach z eksperymentami przyszedł czas na tajemnice podwodnego świata, więc dzieci pojechały do Akwarium Gdyńskiego,  to niezwykłe miejsce, otoczone morzem ze wszystkich stron. Tu dzieci spotkały ponad tysiąc okazów morskich i wodno-lądowych pochodzących z różnych rejonów świata. Ciekawe ekspozycje pozwoliły obserwować, dotknąć i uczyć się o życiu w morzach i oceanach. Oceanarium to niewątpliwie jedno z najciekawszych muzeów regionu, ta niesamowita egzotyka, spotykana jedynie w filmach,
kolorowe ryby o wielorakich kształtach, żarłoczne piranie, wielkie żółwie, koralowce i przepiękne muszle oczarowały wszystkich.
Z pełnym „ workiem”  niesamowitych  wrażeń i pamiątkowych zdjęć dzieci powróciły do Malborka, jeszcze długo opowiadały swoje przygody i  do dzisiaj wspominają  swoją udaną wycieczkę.

Wyjazdy organizowane dla dzieci pracowników stały już tradycją tej firmy, jednakże termin w/w wycieczki  został celowo przyspieszony ze względu  na reorganizację zakładu, przy okazji Dla odchodzących z firmy pracowników :
Proszę przyjąć podziękowania za współpracę oraz życzenia wszelkiej pomyślności, spełnienia powziętych planów i zamierzeń.